Metody probabilistyczne
Informatyka (2018/2019)

Prowadzący Wojciech Kotłowski (wojciech.kotlowski@ No spam, please cs.put. No really, no spam poznan.pl)
Instytut Informatyki PP, pokój nr 2 (CW), domofon 2936, tel. (61)665-2936
Konsultacje piątek, 15:10-16:40
Wykład czwartek 15:10, sala L053 BT
Ćwiczenia prowadzi Jędrzej Potoniec

Aktualności

Wyniki egzaminu poprawkowego
Komentarz: Wyniki są całkiem dobre, gratulacje! Osobę, która otrzymała ocenę 2.0, a także osoby, które nie przyszły na poprawkę, a mają usprawiedliwienie, proszę o kontakt mailowy. Tutaj znajduje się egzamin poprawkowy z odpowiedziami.

Uwaga odnośnie egzaminu poprawkowego: Dziękuję za liczne komentarze, które w międzyczasie pojawiły się w udostępnionym formularzu! Zadawali Państwo również pytania odnośnie możliwości poprawiania pozytywnej oceny. Z jednej strony nie jest raczej akceptowana praktyka, ale z drugiej strony nie chcę blokować możliwości poprawy oceny osobom ambitnym, stąd przyjąłem następującą zasadę: Na egzaminie poprawkowym można poprawiać ocenę pozytywną, ale ocena z poprawki zastępuje ocenę z pierwszego terminu, niezależnie od tego, czy ją podwyższa, czy obniża (przy czym można bez żadnych konsekwencji nie oddać pracy i wyjść). Proszę tylko o maila wszystkie osoby, które zdecydują się przyjść na poprawkę mając ocenę pozytywną, ponieważ musimy oszacować liczbę dodatkowych kopii do wydrukowania.

Wyniki egzaminu
Komentarz: Nie było potrzeby modyfikacji progów, ponieważ przy obecnych progach ponad 68% osób zaliczyło przedmiot, z czego aż 13 osób otrzymało ocenę bardzo dobrą (znacznie lepszy wynik, niż w roku ubiegłym)! Osoby, którym się nie udało, zapraszam na poprawkę w najbliższą środę. Zapraszam w tym terminie (lub w innym, po umówieniu się mailowo) również osoby, które chciałyby obejrzeć swoje prace. Gratuluję wszystkim, którym udało się zaliczyć przedmiot, a szczególne gratulacje składam osobom, które zakończyły z wynikiem bardzo dobrym (w tym jednej osobie, a może cyborgowi (?), która otrzymała maksymalną liczbę 115 punktów!!!).
Będę wdzięczny za wypełnienie ankiety oceniającej zajęcia i egzamin. Wasze oceny i komentarze z pewnością wezmę pod uwagę aby polepszyć jakość wykładów i formę egzaminu w przyszłych latach.
Uwaga, dopytka: osoby, które otrzymały 48-49 punktów, mają możliwość przyjścia na "dopytkę" w poniedziałek o 11:00 w jednej z sal laboratoryjnych 43-45, na której zadam jedno pytanie bardzo podobne do tych, które były na egzaminie. Idąc na dopytkę nic się nie ryzykuje, tzn. jej niezaliczenie nadal upoważnia do poprawy w środę.
Jeszcze parę słów o samej poprawce: układ zadań będzie podobny, jak na egzaminie, ale zmniejszymy długość zadań 2 i 3, oraz wypadnie jedno z zadań 4-8 (nie będzie również zadania dodatkowego).

Egzamin wraz z rozwiązaniami. Wstępne uwagi: zadania zajęły niestety więcej czasu, niż się spodziewaliśmy, za co przepraszamy (trzymaliśmy Państwa ponad dwie i pół godziny w sali)... Ewentualne zmiany w progach zaliczenia i ocen możemy rozważyć dopiero po sprawdzeniu wszystkich prac, co zajmie minimum tydzień. Jestem pod wrażeniem, że były osoby, które rozwiązały poprawnie dodatkowe zadanie 9!

Materiały do zajęć