Serwis wykładowcy informatyki edu.andrzeju.pl Nie tylko dla moich studentów

Studencie! Jeśli chcesz pisać u autora tej strony pracę dyplomową to przede wszystkim zarejestruj się w tym serwisie w grupie dyplomantów. Po zalogowaniu możesz kliknąć coś dla siebie z oferowanych tematów prac by zarezerwować ten temat. Odpowiem na to w ciągu 24h.

OSTRZEŻENIE[prof.Zbyszko Królikowski - prodziekan Wydziału Informatyki PP]

Każda pozycja literaturowa / strona internetowa, z której autor pracy korzysta musi się znaleźć na liście piśmiennictwa, która to lista stanowi osobny, ostatni rozdział pracy. Zawsze trzeba powoływać się na zewnętrzne źródła, cytując je w odpowiednich miejscach stosując opisany niżej tzw. system harvardzki lub system numeryczny. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie tekstów zaczerpniętych z literatury i stron internetowych, metodą „cut&paste” (Ctrl-C, Ctrl-V), bo jest plagiat i dowód intelektualnej indolencji autora. Dane zagadnienie należy opisać własnymi słowami. W uzasadnionych przypadkach (np. definicje, pojęcia podstawowe), jedyna możliwość wykorzystywania cudzych tekstów na zasadzie 1:1 (bez ich opracowywania) jest następująca: Jak podaje Grzegorz Brzęczyszczykiewicz w [BRZE 14], cytuję:” …. i tu pojawia się tekst, o którym mowa wyżej …..”.

Wykrycie w pracy nie cytowanych, w sposób tak jak wyżej „zapożyczeń” z cudzych tekstów, skutkuje niedopuszczeniem do obrony pracy dyplomowej i skierowaniem sprawy do komisji dyscyplinarnej.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze.
Bez nich strona nie będzie działała poprawnie. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.
W Poznaniu mamy teraz godzinę 07:27. Słońce wzeszlo o 03:36, a zajdzie o 20:17, co odpowiednio zaktualizuje tapetę. Następna zmiana o 20:17.
Poza tym od 1 grudnia do 31 stycznia obowiązuje tapeta świąteczna z choinką.