Ciągła synchronizacja katalogów – program który dba o to, by zawartość katalogu u wszystkich klientów była taka sama. Zmiany są wykrywane natychmiastowo. Współbieżne zmiany są wykrywane i właściwie obsłużone.
Job scheduler – prosty system kolejkowy: w serwerze rejestrują się węzły obliczeniowe, do serwera klienci wysyłają zadania do wykonania na węzłach (por.
job scheduler,
slurm).
Reliable UDP multicast – biblioteka / protokół do realizacji niezawodnego przesyłania danych z użyciem UDP multicastu i użycie jej do budowy przykładowego programu (np. wysyłanie pliku).
Grupowy edytor grafiki wektorowej – serwer i klient programu, który pozwoli kilku osobom naraz pracować nad grafiką wektorową. Współbieżne operacje na tym samym obiekcie mają być obsłużone w praktyczny sposób.
Sieciowa gra turowa – dowolna gra turowa zmodyfikowana o to, że zamiast jednego gracza ruchy ma podejmować grupa graczy głosując na najlepszy ruch. Wymagane GUI.
Wieloosobowa gra czasu rzeczywistego – dowolna gra w którą da się grać w więcej niż dwie osoby. Przykłady gier na których można się wzorować:
jump 'n bump,
dyna blaster,
asteroids.
"Zręcznościowa" gra karciana / planszowa w której wiele osób naraz może wykonać ruch – np. dobble, jungle speed. Wymagane GUI.
Quiz / gra państwa-miasta premiująca czas i unikalność odpowiedzi – gra po odpowiedzi od połowy graczy (lub upłynięciu czasu) generuje nowe pytanie. Przy nowym pytaniu serwer na podstawie poprawności, czasu odpowiedzi i odpowiedzi innych graczy przyznaje punkty i pokazuje odpowiedzi. Gracz może dołączyć w dowolnej chwili do gry. Wymagane GUI.
Kahoot – serwer do którego można połączyć się w celu stworzenia quizu (na końcu tworzenia quizu otrzymuje się kod) lub z kodem, w celu wzięcia udziału w quizie. Serwer obsługuje wiele quizów naraz. Twórca po przygotowaniu i wystartowaniu quizu widzi na bieżąco jakie odpowiedzi udzielają uczestnicy. Uczestnicy widzą przynajmniej wzajemną punktację. Czas na pytanie kończy się po udzieleniu odpowiedzi przez 2/3 graczy, chyba że wcześniej minie limit czasu na pytanie. Wymagane GUI.
Wisielec – gracze wspólnie odgadują litery tego samego hasła – kto pierwszy ten lepszy, ale każdy gracz ma własnego wisielca. Gracze widzą swoje wisielce nawzajem. Za odgadniętą literę gracz dostaje punkt. Gra kończy się gdy zostanie jeden aktywny gracz. Wymagane GUI.
Układanie słów – serwer co rundę losuje określoną ilość liter i przesyła je graczom. Gracze wysyłają do serwera słowa z podanych liter. Gracz który podał jako pierwszy dające się ułożyć słowo dostaje punkty. Za słowo które nie daje się ułożyć z liter gracz traci punkty. Po określonym czasie serwer rozpoczyna następną rundę. Gracze widzą na bieżąco ranking z ilością punktów i wszystkie ułożone słowa z poprzedniej rundy. Wymagane GUI.
Publish–subscribe message queue – message broker (serwer), współdzielona biblioteka klienta i demonstracyjny program używający tej biblioteki. Klient może tworzyć kolejki, wysyłać do nich wiadomości i zapisywać się do odbioru wiadomości z kolejki. Kolejki wspierają wielu konsumentów, wiadomości mają określony czas ważności (por.
message queue).
HTTP caching proxy – proxy serwujące najczęściej pobierane strony z własnej pamięci (przykład programu –
squid). Proxy ma redukować ruch (obsługa etag, if-modified-since, współbieżne żądania o tą samą stronę generują jedno zapytanie).
Radio internetowe – serwer ma kolejkę plików dźwiękowych, które kolejno strumieniuje do wszystkich podłączonych klientów. Klienci mogą wgrywać na serwer nowe pliki, widzą bieżący stan kolejki i mogą wykonywać dowolne operacje na niej, mogą też zlecić przeskoczenie do następnego pliku z kolejki. Wymagane GUI.
Inny projekt, uzgodniony z prowadzącym.