Polskie Towarzystwo Informatyczne
NUMER ARCHIWALNY:     10/181 / XIX | październik 2000
Archiwum
Menu chronologiczne Menu tematyczne


Polskie Towarzystwo Informatyczne

MULTIMEDIALNY MARATON W POZNANIU

W dniach 25-28 września, prawie 40 godzin lekcyjnych poświecono na zgłębianie podstaw i narzędzi tworzenia aplikacji multimedialnych w czasie trwania

IV Letniej Szkoły Programowania Wizualnego Multimedia 2000

Karty dźwiękowe, mikrofony, monitory bliskiego pola, skanery, cyfrowe aparaty fotograficzne starej i najnowszej generacji, kamery cyfrowe, karty wideo oraz rozmaitość oprogramowania do obróbki, edycji i kreowania aplikacji multimedialnych, jak: Photoshop, Paintshop Pro, Adobe Premiere, After Effects, Cakewalk, Sound Forge, WaveLab, C++ Builder, Macromedia Flash, Director i Authorware omawiano krok po kroku, by nie kryły już żadnych tajemnic przed adeptami nowej dziedziny aktywności informatyczno - artystycznej.

Główny nacisk położono na praktykę, stąd większość zajęć odbywała się w laboratorium, gdzie uczestnicy przy własnych stanowiskach komputerowych mogli sami aplikować to, co pokazywali prowadzący na swoim komputerze podłączonym do projektora.

To spektakularne ożywienie multimedialne nastąpiło z inicjatywy Oddziału Wielkopolskiego PTI. Tradycyjnie, organizacją Letniej Szkoły zajęło się Prezydium (Maciej Drozdowski, Jan Kniat, Ewa Łukasik). Wykładowcami byli młodzi informatycy z Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej: Piotr Wierzejewski, Jurek „Doom" Zientkowski, Paweł Orzechowski (pracownik, dyplomant i student), redaktor czasopisma „Estrada i Studio", a zarazem właściciel studia nagraniowego „New Project Production" - Krzysztof Maszota oraz wspomniana już Ewa Łukasik.

Uczestnicy przyjechali z Lublina, Warszawy, Szczecina, Ostrowa Wielkopolskiego, Klęki, nie zawiedli również Poznańczycy. Gościliśmy uczniów, studentów, magistrów i doktorów.

Dużą popularnością cieszyły się tradycyjne PnKiH-y, czyli przerwy na kawę i herbatę oraz ciasteczka, które miały podnieść poziom utraconej w czasie pracy glukozy.

Wszystkie nowo nabyte umiejętności można było wykorzystać ostatniego dnia, który przeznaczono na tworzenie własnych aplikacji multimedialnych pod okiem prowadzących. A żeby pobudzić zapał do ich tworzenia - ogłoszono konkurs na najlepszą realizację. Nagrody były symboliczne, choć bardzo wymowne: nowe znaczki PTI. Prezes OW PTI nie ukrywał zadowolenia, przypinając pierwszy jego egzemplarz przedstawicielce zwycięskiego tandemu z Krzysztofem Maszota - Pani Małgorzacie Dłu-goborskiej. Oceniali wszyscy uczestnicy, głosując na trzy najlepsze ich zdaniem prezentacje.

Aby poznać najtajniejsze sądy uczestników, poproszono ich o wypełnienie ankiety, w której między innymi mieli okazję ocenić prowadzenie poszczególnych bloków programowych, wypowiedzieć się na temat programu Szkoły, ceny i innych ważnych dla organizatorów kwestii. Okazało się, że największą popularnością wśród narzędzi do tworzenia aplikacji cieszyły się C++ Builder, Macromedia Flash i Authorware. To cenna informacja, jak również i ta, że omawiane zagadnienia były zgodne z oczekiwaniami uczestników - potwierdziło to 100% odpowiedzi.

Wszyscy absolwenci Szkoły otrzymali z rąk Prezesa OW PTI zaświadczenia o jej ukończeniu.

Na bieżąco kompletowany był serwis internetowy. Efekt pracy kol. Macieja Drozdowskiego można oglądać pod adresem http://www.pti.poznan.pl/lspw00/. Warto tam zajrzeć, by zapoznać się z atmosferą panującą w Szkole. Namiastką niech będą reprodukowane tutaj wybiórczo zdjęcia.

Już dziś zapraszamy do udziału w przyszłych edycjach LSPW - tematyka będzie jak zawsze gorąca!

E.Ł.

Patronat Przebieg maratonu
Archiwum PTI Ewa Łukasik ( elukasik@cs.put.poznan.pl) Grzegorz Przybył ( grzegorz.przybyl@wp.pl ) www.pti.org.pl Kontakt PTI ( pti@pti.org.pl )
Tutorial


Tutorial

Wyszukiwanie

Całość
tylko prodialog
tylko biuletyny
tylko konferencje
tylko multimedia
tylko sprawozdania
tylko uchwały
tylko zawody
tylko zjazdy
pozostałe treści

Rodzaj przeszukiwania
Słowa kluczowe
Pełen tekst

pelen zakres dat
ograniczony zakres
od:

do:




Kontakty

Instytut Informatyki

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Nasz Skrzynka Pocztowa

+ - D A