Polskie Towarzystwo Informatyczne
NUMER ARCHIWALNY:     4/175 / XIX | kwiecień 2000
Archiwum
Menu chronologiczne Menu tematyczne


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Procedura certyfikacji ośrodków szkoleniowych

na CERTYFIKAT JAKOŚCI Polskiego Towarzystwa Informatycznego

1. Wstęp

Procedura certyfikacji ośrodków szkoleniowych obejmuje kompleksową ocenę jakości kształcenia w ośrodkach szkoleniowych, świadczących usługi szkoleniowe z zakresu informatyki. Certyfikat jakości PTI jest przyznawany tym ośrodkom, które wdrożyły u siebie procedury projakościowe. Certyfikat świadczy o tym, że specjaliści PTI dokonali przeglądu procedur, materiałów, a także wyposażenia ośrodka i uznali je za zgodne z wymaganiami, stawianymi systemowi zapewnienia jakości szkoleń lansowanemu przez PTI. Ośrodek po uzyskaniu certyfikatu Jakości PTI może używać go w działaniach marketingowych. PTI będzie upublicz-nialo listę certyfikowanych ośrodków.

2. Procedura certyfikacji jest wzorowana na normach ISO i Europejskiej Normie Doskonałości w Biznesie, zapewniając jednocześnie „miękkie" traktowanie norm bez zbędnego biurokratyzmu i formalizacji. Certyfikacja ośrodków dotyczy dwóch zakresów szkoleń i wyróżnia się w nim dwie klasy:

A - szkolenia profesjonalne (tj. przeznaczone dla zawodowych informatyków),

B - szkolenia użytkowników (tj. przeznaczone dla użytkowników informatyki) w zakresie podstawowym i zaawansowanym.

3. Procedura certyfikacji.

3.1.Procedurę certyfikacji ośrodków szkoleniowych realizuje Komisja Certyfikacyjna PTI, powołana każdorazowo przez Koordynatora Programu Certyfikacji z grona członków PTI. W skład Komisji wchodzą m.in. Rzeczoznawcy PTI w liczbie dwóch dla szkoleń profesjonalnych (klasa A) i jednego -użytkowych (klasa B).

3.2.Procedurę inicjuje formalne zgłoszenie się ośrodka do certyfikacji. Zgłoszenie to powinno być skierowane na adres Zarządu Głównego PTI. Powinno ono zawierać klauzulę, że dany ośrodek przyjmuje procedurę certyfikacji, a także deklarację o zakresie szkoleń, mających podlegać certyfikacji.

3.3.Podstawą do certyfikacji są następujące materiały, przygotowane przez ośrodek i zweryfikowane przez Komisję Certyfikacyjna:

3.3.1. Zakres szkoleń i ich odbiorca,

3.3.2. Szczegółowe programy szkoleń,

3.3.3. Materiały używane do szkoleń i przekazywane słuchaczom,

3.3.4. Inne materiały wspomagające proces edukacyjny w ośrodku (np. materiały multimedialne, książki, skrypty, taśmy wideo, tablice, pytania egzaminacyjne itp.),

3.3.5. Lista wykładowców z ich charakterystyką zawodową,

3.3.6. Opis procedur zapewnienia jakości szkoleń,

3.3.7. Stan bazy technicznej (sale wykładowe, laboratoria, pomieszczenia socjalne itp.),

3.3.8. Informacje nt. ośrodka (ilość kursów, liczba uczestników, inne certyfikacje).

3.4.Komisja Certyfikacyjna na podstawie udostępnionych przez ośrodek materiałów i wizyty referencyjnej w ośrodku sporządza Raport. Komisja Certyfikacyjna PTI zastrzega sobie prawo wizytacji w czasie zajęć szkoleniowych.

3.5.Formalna decyzja Komisji jest dostarczona do ośrodka, łącznie z certyfikatem.

3.6.W przypadku odmowy certyfikacji Raport Komisji Certyfi-kacyjnej jest przesłany do ośrodka, który ma dwa tygodnie na zgłoszenie ewentualnych uwag i odwołanie się od opinii Komisji do ZG PTI. Odwołania rozpatruje ZG PTI w trybie indywidualnym.

3.7.Certyfikat jest ważny 3 lata od daty jego wydania.

3.8. Zmiany w statusie ośrodka szkoleniowego, które dotyczą ocenianych elementów powinny być zgłaszane do ZG PTI. PTI zastrzega sobie możliwość unieważnienia certyfikatu w przypadku zajścia okoliczności, które zmieniają w istotny sposób warunki jego wydania. 4. Procedura certyfikacji i używanie znaku Certyfikat Jakości PTI jest płatne.

4. l. Opłata za proces certyfikacji zależy od klasy certyfikatu (A i B) i liczby miejsc szkoleniowych. Wniesienie opłaty warunkuje rozpoczęcie procesu certyfikacji.

4.2. Aktualne ceny zawiera Załącznik 1.

4.3.PTI zastrzega sobie prawo do zmiany cen po ogłoszeniu tego faktu z 30-dniowym wyprzedzeniem.

Załączniki.

Opłaty za proces certyfikacji ośrodków szkoleniowych przez PTI

Póz.

Typ ośrodka

Inne parametry

Cena netto, zł

1

Klasa A



la

- ma te

1 lokalizacja

4.000

Ib

- średnie

2-5 lokalizacji

8.000

Ic

- duże

Ponad 5 lokalizacji

15.000

2

Klasa B



2a

- małe

1 lokalizacja

2.500

2b

- średnie

2-5 lokalizacji

4.000

2c

-duże

Ponad 5 lokalizacji

6.000

Uwagi:

1. Powyższe ceny są cenami netto.

2. Pod pojęciem lokalizacja ośrodka rozumie się miejsce, gdzie przeprowadza się szkolenia (sale wykładowe i/lub laboratoryjne należące lub dzierżawione przez ośrodek niezależnie od ich liczby). Lokalizacje o różnych adresach pocztowych traktowane są jako różne.

3. Członkowie wspierający PTI mają zniżkę w wysokości 10% od powyższych cen.

Archiwum PTI Ewa Łukasik ( elukasik@cs.put.poznan.pl) Grzegorz Przybył ( grzegorz.przybyl@wp.pl ) www.pti.org.pl Kontakt PTI ( pti@pti.org.pl )
Tutorial


Tutorial

Wyszukiwanie

Całość
tylko prodialog
tylko biuletyny
tylko konferencje
tylko multimedia
tylko sprawozdania
tylko uchwały
tylko zawody
tylko zjazdy
pozostałe treści

Rodzaj przeszukiwania
Słowa kluczowe
Pełen tekst

pelen zakres dat
ograniczony zakres
od:

do:




Kontakty

Instytut Informatyki

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Nasz Skrzynka Pocztowa

+ - D A