Polskie Towarzystwo Informatyczne
NUMER ARCHIWALNY:     10 / 40 rok IV | pażdziernik 1985
Archiwum
Menu chronologiczne Menu tematyczne


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Z prac sekcji PTI
 
Klub użytkowników minikomputerów SM Zespół Środowiskowy we Wrocławiu
                Jak już informowaliśmy (por. Biuletyn PTI nr 3–4, 1985), przy Kole PTI we Wrocławiu (obecnie Oddziale) powstał Klub użytkowników minikomputerów SM. Celem jego działalności jest ułatwienie kontaktów pomiędzy użytkownikami tych minikomputerów, wymiana informacji o sprzęcie i oprogramowaniu, wzajemne przekazywanie doświadczeń, pomoc techniczna itp.
                Klub wrocławski, zorganizowany w porozumieniu i za zgodą działającej w Warszawie ogólnopolskiej Sekcji PTI — Klubu użytkowników SM funkcjonuje jako Zespół środowiskowy tegoż Klubu. Do chwili obecnej (tj. do końca czerwca 1985) akces do klubu zgłosiło 57 osób z 19 zakładów pracy regionu dolnośląskiego (przede wszystkim z Wrocławia, a także z Opola, Nowej Soli, Ostrowa Wielkopolskiego, Częstochowy), w tej liczbie 18 osób to członkowie PTI. Do tej pory odbyło się 5 spotkań klubu.
                29 stycznia 1985 r. Spotkanie założycielskie. Przedstawiono cele i proponowane formy działalności klubu. Zebrano wstępne dane o zainteresowanych osobach i zakładach pracy (nazwiska, adresy, ogólne dane o posiadanym sprzęcie SM). Było obecnych ok. 30 osób z 16 zakładów pracy.
                26 lutego 1985 r. Spotkanie informacyjne z udziałem kol. Piotra Kuźnickiego, przewodniczącego ogólnopolskiej Sekcji PTI — Klubu Użytkowników SM. Przedstawił on działalność klubu, propozycje współpracy, własne doświadczenia, sugestie co do działalności Zespołu Środowiskowego Klubu we Wrocławiu. W dyskusji zebrani potwierdzili celowość utworzenia klubu, zgłosili również różne wnioski i propozycje. Grupa zainteresowanych osób obejrzała dużą instalację SM–4 w Instytucie Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej Politechniki Wrocławskiej.
                26 marca 1985 r. Rozpowszechniono “Informator nr 1/85” Klubu ogólnopolskiego, zawierający listę jego członków, adresy i telefony. Przeprowadzono błyskawiczną prezentację ośrodków skupionych w Zespole Środowiskowym Klubu, w postaci krótkich wypowiedzi ich przedstawicieli obecnych na spotkaniu.
                28 maja 1985 r. Robocza relacja z Konferencji SM–85, w której uczestniczyło 8 osób z Wrocławia, i dyskusja na ten temat.
                28 czerwca 1985 r. Spotkanie robocze poświęcone utworzeniu na terenie Wrocławia placówki serwisowej dla minikomputerów SM. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel działu Serwisu Fabryki Mierników i Komputerów “Era” w Warszawie oraz oficjalnie zaproszeni przedstawiciele zainteresowanych zakładów Wrocławia: “Elwro”, IASE, IKSAiP–u, Politechniki, “Zeto”, “Mera–Serwu” i Spółdzielni Pracy “Mikron”. Dyskutowano o możliwych formach zorganizowania placówki serwisowej, zasadach finansowych, organizacji zaplecza technicznego, sprawach kadrowych itp. Przedstawiciel “Ery” potwierdził zainteresowanie producenta sprawą utworzenia serwisu na terenie Wrocławia i gotowość udzielenia szybkiej pomocy w zakresie wsparcia organizacyjnego i finansowego, szkolenia pracowników, dostawy specjalistycznego oprzyrządowania i części zamiennych. Mimo obecności na spotkaniu przedstawicieli co najmniej 4 potencjalnych wykonawców usług serwisowych i deklarowanego przez nich zainteresowania, chętnego do prowadzenia serwisu na razie znaleźć się nie udało. Przyjęto wniosek, by FMiK “Era” wystąpiła z oficjalną ofertą do tych zakładów.
                Oceniając dotychczasową działalność klubu, należy stwierdzić, że prawdopodobnie największe pożytki daje ona ułatwiając przepływ informacji interesujących użytkowników minikomputerów SM, a także możliwość nawiązania kontaktów bezpośrednich, dwustronnych i udzielenie tą drogą konsultacji, porad, wskazówek technicznych, czy też udostępnienie dokumentacji. Taka pomoc jest szczególnie cenna dla użytkowników mniej doświadczonych lub przygotowujących się do zakupu minikomputera.
Animatorzy klubu:
 
                                Andrzej Bergier                                 Andrzej Stanisz
                                Instytut Materiałoznawstwa                                 Centrum Obliczeniowe
                                i Mechaniki Technicznej                                 Politechniki Wrocławskiej
                                Politechniki Wrocławskiej                                 pl. Grunwaldzki 9,
                                ul. Smoluchowskiego 25,                                 50-370 Wrocław,
                                50-370 Wrocław, tel. 20-39-29                                 tel. 22-10-18 w. 22
Archiwum PTI Ewa Łukasik ( elukasik@cs.put.poznan.pl) Grzegorz Przybył ( grzegorz.przybyl@wp.pl ) www.pti.org.pl Kontakt PTI ( pti@pti.org.pl )
Tutorial


Tutorial

Wyszukiwanie

Całość
tylko prodialog
tylko biuletyny
tylko konferencje
tylko multimedia
tylko sprawozdania
tylko uchwały
tylko zawody
tylko zjazdy
pozostałe treści

Rodzaj przeszukiwania
Słowa kluczowe
Pełen tekst

pelen zakres dat
ograniczony zakres
od:

do:




Kontakty

Instytut Informatyki

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Nasz Skrzynka Pocztowa

+ - D A