Polskie Towarzystwo Informatyczne
NUMER ARCHIWALNY:     10 / 40 rok IV | pażdziernik 1985
Archiwum
Menu chronologiczne Menu tematyczne


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Z działalności Koła PTI w Trójmieście
 
                Koło PTI w Gdańsku zostało utworzone 15 listopada 1984 roku. Liczyło wówczas 15 członków; obecnie zrzesza 38 osób, z których połowa wykazuje dużą aktywność.
                Po utworzeniu koła kontynuowano comiesięczne spotkania wtorkowe w Trójmieście, o których informowaliśmy na łamach Biuletynu PTI. W spotkaniach tych — propagowanych w postaci zarówno powielanych zaproszeń (nadających się do wywieszenia w miejscach ogólnie dostępnych, wysyłanych do członków i sympatyków PTI, a także do ośrodków obliczeniowych), jak i informacji zamieszczanej w prasie lokalnej w kąciku “Zapraszają nas” — uczestniczyło od 10 do 60 osób. Ostatnio do wysyłanych informacji o spotkaniach załączamy główne tezy wykładu.
                W maju br. odbyło się w Gdyni Konwersatorium Informatyczne organizowane przez Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego przy współudziale PTI. W tym konwersatorium członkowie koła zasilali Lożę Ekspertów i prezentowali systemy na mikrokomputerze IBM/PC.
                Upowszechnianie wiedzy informatycznej, rozwiązań własnych, opinii i stanowisk koła, Zarządu koła i jego członków oraz informacja o pracach koła na łamach Biuletynu PTI — to kolejny kierunek naszej działalności. Dotychczas przekazaliśmy dwa sprawozdania o spotkaniach wtorkowych, opinię koła dotyczącą nauczania informatyki w szkołach, opracowanie dotyczące systemu operacyjnego CP/M, głos dyskusyjny w sprawie kodeksu etycznego oraz wypowiedź dotyczącą wyboru sprzętu mikrokomputerowego pt. “Czy naprawdę musi być firmy Sinclair?”. Ponadto została opracowana opinia na temat tworzenia polskich wersji języków programowania, którą przekazano Kierownikowi Zespołu PTI do spraw terminologii polskiej, kol. W. Iszkowskiemu.
                Rozważaliśmy możliwość zbierania i udostępniania informacji o trudnej do zdobycia literaturze będącej w posiadaniu osób fizycznych, a także możliwość gromadzenia i udostępniania takiej literatury. Zespół pod kierunkiem kol. S. Wryczy opracował i przedstawił Zarządowi Głównemu Projekt Regulaminu Biblioteki PTI oraz wstępną koncepcję dotyczącą organizacji i funkcjonowania Biblioteki.
                Zarząd koła powołał zespół roboczy (złożony z członków koła PTI) do opracowania koncepcji komputeryzacji Uniwersytetu Gdańskiego. Zespół ten prowadził badania kwestionariuszowe w podstawowych komórkach organizacyjnych uczelni i przygotował opracowanie pt. “Stan komputeryzacji Uniwersytetu Gdańskiego oraz plany jego rozwoju”. Obecnie rozpoczął się trzeci etap — opracowywanie koncepcji. W tym etapie włączono do współpracy informatyków o różnych doświadczeniach zawodowych; są to w większości członkowie naszego koła.
                We wrześniu rozpoczniemy seminarium “Mikrokomputery w zarządzaniu”. Seminarium to, odpłatne, jest przewidziane dla 40 osób. Przeznaczono je dla osób nie mających przygotowania informatycznego, lecz chcących poznać zasady budowy mikrokomputerów, ich oprogramowanie oraz stan rynku mikrokomputerowego w Polsce. Przewidywane formy spotkań obejmują wykłady oraz pokazy połączone z ćwiczeniami. Seminarium obejmuje łącznie 26 godzin zajęć po dwie godziny tygodniowo.
                Członkowie naszego koła biorą udział w pracach Sekcji baz danych oraz Sekcji języka Ada.

Mieczysław Myszor i Stanisława Ossowska

Archiwum PTI Ewa Łukasik ( elukasik@cs.put.poznan.pl) Grzegorz Przybył ( grzegorz.przybyl@wp.pl ) www.pti.org.pl Kontakt PTI ( pti@pti.org.pl )
Tutorial


Tutorial

Wyszukiwanie

Całość
tylko prodialog
tylko biuletyny
tylko konferencje
tylko multimedia
tylko sprawozdania
tylko uchwały
tylko zawody
tylko zjazdy
pozostałe treści

Rodzaj przeszukiwania
Słowa kluczowe
Pełen tekst

pelen zakres dat
ograniczony zakres
od:

do:




Kontakty

Instytut Informatyki

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Nasz Skrzynka Pocztowa

+ - D A