Polskie Towarzystwo Informatyczne
NUMER ARCHIWALNY:     11-12 / 29-30 rok III | listopad-grudzień 1984
Archiwum
Menu chronologiczne Menu tematyczne


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Członkowie wspierający PTI o sobie
 
                Począwszy od niniejszego zeszytu, na łamach biuletynu będziemy zamieszczać w miarę naszych skromnych możliwości informacje o członkach wspierających PTI, przez nich samych przygotowane. Redakcja już dysponuje kilkoma tego rodzaju materiałami i czeka na dalsze. Z punktu widzenia czytelników biuletynu byłoby najlepiej, gdybyśmy przy tej okazji mogli publikować informacje dotyczące przede wszystkim działalności informatycznej naszych członków wspierających o wartych upowszechnienia zastosowanych rozwiązaniach, o opracowanych lub wdrożonych systemach.
 
Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa
ul. Mikołowska 100
40-065 Katowice
tel. 57-37-77
 
                Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa (COIG) jest przedsiębiorstwem wielozakładowym. Stanowi samodzielną samorządną i samofinansującą się jednostkę gospodarki narodowej działającą na zasadach ustawy z. dnia 23.09.1981 r. o przedsiębiorstwach państwowych oraz uchwały nr 282 R.M. z dnia 30.12.1982 r. w sprawie zasad finansowania prac badawczych i zasad działalności jednostek badawczych w 1983 r.
                W strukturze organizacyjnej Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa funkcjonują następujące wyodrębnione jednostki organizacyjne:
  • Centrum NaukowoObliczeniowe;
  • zakłady;
  • oddziały.
                Centrum NaukowoObliczeniowe realizuje całokształt funkcji związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem, wykonuje prace naukowobadawcze z zakresu rozwoju i zastosowań informatyki, świadczy usługi informatyczne, prowadzi działalność ogólnotechniczną i ogólnoadministracyjną. W szczególności do zadań centrum należy:
  • koordynowanie i wykonywanie prac związanych z prognozowaniem i planowaniem rozwoju zastosowań informatyki w przemyśle węglowym;
  • koordynowanie i wykonywanie prac studialnych, naukowobadawczych, projektowych i wdrożeniowych oraz szkolenia w dziedzinie informatyki, ekonomiki i organizacji zarządzania;
  • świadczenie usług w zakresie przetwarzania danych;
  • prowadzenie serwisu technicznego w odniesieniu do zunifikowanego sprzętu i wyposażenia technicznego;
  • świadczenie usług telekomunikacyjnych w resorcie górnictwa i energetyki;
  • prowadzenie działalności ogólnotechnicznej (współpraca naukowotechniczna z zagranicą, działalność normalizacyjna, inte);
  • koordynacja i prowadzenie działalności inwestycyjnej oraz zapewnienie dostaw importowanych i krajowych reglamentowanych materiałów eksploatacyjnych;
  • prowadzenie spraw związanych z planowaniem, ewidencją, rozliczaniem i sprawozdawczością z działalności przedsiębiorstwa;
  • koordynowanie i prowadzenie działalności socjalnobytowej, administracyjnogospodarczej, zaopatrzeniowomagazynowej i transportowej.
                Równocześnie Centrum NaukowoObliczeniowe pełni funkcję wiodącą w stosunku do zakładów i oddziałów w dziedzinie technicznego przygotowania produkcji, pilotującego wdrażania resortowych systemów informatycznych, działalności inwestycyjnej itp.
                Zakłady i oddziały stanowią wyodrębnione terenowe jednostki organizacyjne Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa, wykonujące usługi informatyczne na rzecz jednostek organizacyjnych przemysłu węglowego zlokalizowanych na terenie działania danego zakładu lub oddziału. Zakłady działają na zasadach pełnego, wewnętrznego rozrachunku gospodarczego, sporządzają odrębne bilanse, prowadzą w pełni samodzielną działalność gospodarczą i finansową. Oddziały działają na zasadach ograniczonego wewnętrznego rozrachunku gospodarczego i prowadzą ścisłą współpracę z Centrum NaukowoObliczeniowym na wszystkich polach swej działalności.
                Całokształt prac studialnych, naukowobadawczych, projektowoprogramistycznych i wdrożeniowych koordynuje i prowadzi Pion NaukowoBadawczy COIG, w ramach zatwierdzonych przez Ministerstwo Górnictwa i Energetyki pięcioletnich planów koordynacyjnych i wynikających z nich rocznych operatywnych planów prac naukowobadawczych, rocznych planów akwizycji i upowszechniania opracowanych rozwiązań informatycznych oraz bieżących zleceń doraźnych użytkowników na opracowanie nowych rozwiązań informatycznych lub konserwację systemów już eksploatowanych.

                Zakłady i oddziały uczestniczą w pracach Pionu NaukowoBadawczego oraz prowadzą własną działalność dotyczącą opracowywania, akwizycji, wdrażania do praktyki i konserwacji eksploatowanych systemów informatycznych.

Archiwum PTI Ewa Łukasik ( elukasik@cs.put.poznan.pl) Grzegorz Przybył ( grzegorz.przybyl@wp.pl ) www.pti.org.pl Kontakt PTI ( pti@pti.org.pl )
Tutorial


Tutorial

Wyszukiwanie

Całość
tylko prodialog
tylko biuletyny
tylko konferencje
tylko multimedia
tylko sprawozdania
tylko uchwały
tylko zawody
tylko zjazdy
pozostałe treści

Rodzaj przeszukiwania
Słowa kluczowe
Pełen tekst

pelen zakres dat
ograniczony zakres
od:

do:




Kontakty

Instytut Informatyki

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Nasz Skrzynka Pocztowa

+ - D A