Polskie Towarzystwo Informatyczne
NUMER ARCHIWALNY:     2-3 / 05-06 rok I | listopad-grudzień 1982
Archiwum
Menu chronologiczne Menu tematyczne


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Stopnie specjalizacyjne
 
Jednym z punktów uchwały naszego Zjazdu Założycielskiego była sprawa oceny przez PTI kwalifikacji zawodowych w informatyce. Zarząd Główny został więc zobowiązany do rozważenia celowości wprowadzenia takiej oceny i do podjęcia odpowiednich prac w tym kierunku. W tym celu została powołana Komisja stopni specjalizacyjnych, której Zarząd Główny powierzył opracowanie projektu regulaminu nadawania tych stopni przez PTI.
Po to, aby zasięgnąć w tej sprawie opinii członków towarzystwa, publikujemy poniżej wstępną wersję projektu regulaminu traktując ją jako materiał do szerokiej na ten temat dyskusji.
 
Projekt wstępny regulaminu nadawania stopni specjalizacyjnych w zakresie informatyki przez PTI
 
1. Stopnie specjalizacyjne są nadawane przez Komisję kwalifikacyjną powołaną przy Zarządzie Głównym PTI, w trybie przewidzianym w niniejszym regulaminie.
2. Stopnie specjalizacyjne stanowią uznanie dla wiedzy i poziomu umiejętności zawodowych, wyrażone przez Komisję kwalifikacyjną w imieniu członków PTI. Nadane stopnie organy PTI będą brały pod uwagę przy wydawaniu rekomendacji i opinii członkom PTI.
3. Komisja kwalifikacyjna jest powoływana przez Zarząd Główny PTI na czas równy kadencji Zarządu Głównego.
4. Stopnie specjalizacyjne są nadawane w poszczególnych działach informatyki. Podział na działy i ich zakresy ustala Komisja kwalifikacyjna na początku swej kadencji.
5. W każdym dziale przewiduje się specjalizację stopnia I i II.
6. Przy przyznawaniu stopni specjalizacyjnych bierze się pod uwagę:
6.1. Dorobek zawodowy kandydata, w tym przede wszystkim w projektach i pracach, z określeniem osobistego udziału kandydata.
6.2. Publikacje, w tym dotyczące doświadczeń i wyników pracy zawodowej.
6.3. Staż pracy (minimum 3 lata) i opinie zawodową z miejsca pracy.
6.4. Odbyte szkolenia zawodowe i ich wyniki.
7. Podstawą wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego jest złożenie wniosku przez kandydata oraz określenie dziedziny i przedstawienie danych zgodnie z p. 6.
8. Do rozważenia wniosku powołuje się trzyosobową Komisję oceniającą spośród członków Komisji kwalifikacyjnej. Po stwierdzeniu spełnienia wymagań formalnych (p. 6.3) dorobek kandydata jest przedstawiany do zaopiniowania dwom recenzentom wyznaczonym przez Komisję oceniającą spoza jej składu. Recenzje są tajne.
9. W przypadku sprzecznych opinii dorobek kandydata przedstawia się do oceny trzeciemu recenzentowi.
10. Uzyskanie dwóch negatywnych opinii recenzentów powoduje odrzucenie wniosku.
11. Z kandydatem, którego wniosek przyjęto, komisja oceniająca przeprowadza rozmowę. kwalifikacyjną, a następnie, w głosowaniu tajnym, decyduje o przyznaniu stopnia.
12. Od decyzji Komisji oceniającej przysługuje odwołanie do Zarządu Głównego PTI, który może nakazać rozważenie sprawy w innym składzie.
13. Recenzentami dorobku kandydata podczas kwalifikacji rewizyjnej muszą być członkowie Komisji kwalifikacyjnej. Decyzja powzięta w wyniku takiej kwalifikacji jest ostateczna.
14. Wniosek o nadanie stopnia można składać nie częściej niż raz do roku.
15. Wniosek powinien być rozważony nie później niż w ciągu sześciu miesięcy od daty złożenia, a recenzje dorobku kandydata powinny być dokonane nie później niż w trzy miesiące.
16. Zaświadczenie o nadaniu stopnia jest sygnowane przez prezesa lub wiceprezesa Zarządu Głównego PTI oraz sekretarza generalnego PTI.
 
Archiwum PTI Ewa Łukasik ( elukasik@cs.put.poznan.pl) Grzegorz Przybył ( grzegorz.przybyl@wp.pl ) www.pti.org.pl Kontakt PTI ( pti@pti.org.pl )
Tutorial


Tutorial

Wyszukiwanie

Całość
tylko prodialog
tylko biuletyny
tylko konferencje
tylko multimedia
tylko sprawozdania
tylko uchwały
tylko zawody
tylko zjazdy
pozostałe treści

Rodzaj przeszukiwania
Słowa kluczowe
Pełen tekst

pelen zakres dat
ograniczony zakres
od:

do:




Kontakty

Instytut Informatyki

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Nasz Skrzynka Pocztowa

+ - D A