A.D.Danilecki, Poznan, Polska
Politechnika Poznanska, Wydzial Informatyki i Zarzadzania
W tej chwili adanilecki _malpa_ cs.put.poznan.pl
Z wykorzystaniem wielu listow z uwagami od wielu autorow
Krótki wstęp do programowania z wykorzystaniem inline assemblera x86

Pytania bez odpowiedzi


Na czym dokładnie polega algorytm predykcji skoków? jak dostosować do niego programy ?
Jak optymalizować programy wykorzystujące koprocesor? Nie mam siły jeszcze raz wgryzać się w optimize.pdf, zwłaszcza że po 5 minutach czytania tekstu na ekranie oczy odmawiają mi posłuszeństwa..
Co to znaczy : %w0 ?
co oznaczają oznaczenia rejestrów: "iq" "ir" ???
O co chodzi z ICEBP?
Czy ktoś dokładniej może wyjaśnić LOCK ?
Czy ktoś jak krowie na miedzy wytłumaczy co robią dokładnie instrukcje: SMI? Mówiąc : jak krowie na miedzy mam dokładnie własnie to. Po angielsku nieco znam, mniej więcej się orientuję co to są deskryptory segmentów (miałem to jakiś czas temu na sop-ach) ale jak to się odnosi do linuxa i jak z tego korzystać? Przykłady mile widziane.
Dobrze opisałem instrukcje FNINIT , FNDISI , FNCLEX ?
Jeżeli jesteś w stanie odpowiedzieć na te pytania, napisz. Dołączysz do grona autorów tego dokumentu . Mile widziane są przykłady, materiały, przemyślenia, wskazówki co gdzie szukać. Jeżeli materiały zawarte tutaj chcesz wykorzystać, droga wolna, pod warunkiem że wspomnisz mnie i autorów tekstów z których korzystałem: ja ( :-) ) wszystkie rodziały, rozdział 2: Rideau rozdział 3,4 : avly@castle.net i Brennan Underwood, a także autorzy info do gcc. rozdział 7: autorzy Intela. Dodatek A : dokumentacja Nasma (Nasm stworzyli jules@earthcorp.com i anakin@pobox.com, strona www.cryogen.com/Nasm) dokumentacja Intela, Borland Pascal 7.0 część Ic Andrzej Marciniak, Linux Kernel Hacker's Guide Michael Johnson. Tekst o gdb napisałem korzystając z listu Pawła Krawczyka, kravietz _mailto_ ceti.com.pl . Opis instrukcji : INVLPG , CLTS , STR , SMSW , SLDT , LXX , LAR , LTR , LEAVE , ENTER , dokonany przez Adama Wolnego. Dziekuje mu takze za list z wkazaniami bledow, opis zarzadzania pamiecia, odpowiedzi na pytania powyzej, opis dobierania sie do kart graficznych, opis instrukcji uprzywilejowanych. Punkt Instrukcje uprzywilejowane zostal rowniez napisany przez niego i przerobiony przeze mnie w celu dopasowania do tekstu. Rozdział 10 został zainspirowany dokumentem B.Reitera "How to write a really teensy ELF executables on Linux" , przy jego pisaniu skorzystałem obficie z wiadomości tam podanych, wiadomości znalezionych na stronie Konstantina Boldysheva oraz na stronie Assembler Programming Journal


Po szczegóły patrz licencja GPL
Dziękuję za wszystkie uwagi dotyczące stylu i błędów w HTML'u.
MAY THE FORCE BE WITH YOU