Lab. Organizacja Procesu Wytwarzania Oprogramowania

dr inż. Marcin Szeląg

marcin.szelag@cs.put.poznan.pl

Zagadnienia / tematy zajęć

Ocena końcowa z laboratorium

Ocena końcowa wynika ze średniej ważonej % punktów uzyskanych za: Przeliczenie ww. średniej na ocenę końcową odbywa się wg zależności:

[00%-50%): 2.0
[50%-60%): 3.0
[60%-70%): 3.5
[70%-80%): 4.0
[80%-90%): 4.5
[90%-100%]: 5.0

Każde niezrealizowane ćwiczenie laboratoryjne (na skutek nieobecności lub braku zaangażowania podczas laboratoriów) skutkuje odjęciem wartości 0.5 od oceny końcowej wynikającej z powyższej zależności. Zaległe ćwiczenia laboratoryjne można nadrobić np. na innej jednostce (w drugiej grupie). Każdorazowo sposób i termin nadrobienia zaległości należy ustalić z prowadzącym.

Kolokwium trzeba zaliczyć (>=50%) aby zaliczyć zajęcia, niezależnie od innych elementów oceny. Mniej niż 50% z kolokwium skutkuje wystawieniem oceny 2.0 z laboratoriów, niezależnie od innych elementów oceny. Niepisanie kolokwium skutkuje ustawieniem statusu "nieobecny" na koniec semestru.

Treść i data oddania rozwiązania zadania domowego podane zostaną w terminie późniejszym (po zajęciach z Gradle'a).

Nie rozliczenie się z zadania domowego jest traktowane jako 0% punktów za to zadanie i nie wyklucza wystawienia oceny końcowej. Opóźnienie w oddaniu rozwiązania zadania domowego może implikować obniżenie punktów za to zadanie.

W razie potencjalnych wyjątkowych problemów lub przeszkód związanych z napisaniem kolokwium lub rozliczeniem zadania domowego należy skontaktować się z prowadzącym od razu, gdy ktoś będzie świadomy istnienia takich problemów lub przeszkód.

Należy odbierać maile od prowadzącego przychodzące na adres podany w formularzu zapisywania się do grupy laboratoryjnej. Brak kontaktu / odpowiedzi na potencjalne maile prowadzącego, może być traktowany jako deklaracja rezygnacji studenta ze starań o otrzymanie pozytywnej oceny z laboratorium. Jeśli ktoś rezygnuje ze studiów lub przedmiotu w trakcie semestru, proszony jest o poinformowanie o tym prowadzącego.

Literatura podstawowa

  1. Pro Git, 2nd edition, Scott Chacon, Ben Straub, 2014 (https://git-scm.com/book/en/v2).
  2. Agile: metodyki zwinne w planowaniu projektów, Mike Cohn, Helion, 2018 (tytuł oryginału: Agile Estimating and Planning).
  3. Gradle User Manual (https://docs.gradle.org/current/userguide/userguide.html).
  4. Jenkins User Documentation (https://jenkins.io/doc).
  5. Docker: praktyczne zastosowania, Sean P. Kane, Karl Matthias, Helion, 2017 (tytuł oryginału: Docker: Up & Running).

Materiały dodatkowe

  1. Continuous Integration, M. Fowler, 2006, http://www.martinfowler.com/articles/continuousIntegration.html.
  2. Building and Testing with Gradle, T. Berglund, M. McCullough, O'Reilly Media, 2011.
  3. Docker Documentation (https://docs.docker.com).