O projekcie

W latach 2010-2014 na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej realizowany był Projekt “Rozwój i doskonalenie kształcenia na Politechnice Poznańskiej w zakresie technologii informatycznych i ich zastosowań w przemyśle – TECH-INFO“. W ramach projektu realizowane były poniższe zadania.

Zadanie nr 1: zarządzanie projektem i promocja projektu

W ramach tego zadania zatrudniono kierowników poszczególnych zadań oraz zajmowano się promocją kierunku zamawianego.

Zadanie nr 2: tworzenie programów stypendialnych

Zadanie zakładało przyznawanie najlepszym studentom stypendiów w ramach kierunku zamawianego. Wskaźnik (założenie zapisane we wniosku aplikacyjnym Projektu) zakładał przyznanie 342 stypendiów i został w całości osiągnięty.

Zadanie nr 3: przeprowadzenie zajęć wyrównawczych z matematyki i informatyki

Zadanie to polegało na zrealizowaniu 240 godzin zajęć wyrównawczych z matematyki i informatyki dla studentów kierunku zamawianego. Zajęcia zrealizowano w całości. Uczestniczyło w nich 167 studentów, w tym 15 kobiet.

Zadanie nr 4: Utworzenie Studium Innowacji i Transferu Technologii

Zadanie obejmowało organizację projektów studenckich oraz staży wakacyjnych dla uczestników TECH-INFO. W ramach projektów zakładano organizację 12 projektów studenckich (4 projekty w każdym roku) realizowanych przez 36 studentów(ek) w grupach od 3 do 8 osób dla minimum 6 organizacji zewnętrznych.

W okresie trwania Projektu zorganizowano także 55 staży. Stażami objętych zostało 7 studentek oraz 48 studentów kierunku Informatyka.

Zadanie nr 5: Dedykowanie szkolenia i certyfikaty dla studentów

W ramach tego zadania zorganizowano trzy rodzaje szkoleń:

  • tworzenie aplikacji internetowych,
  • zarządzanie projektami,
  • technologie baz danych.

W szkoleniach wzięło udział w sumie 181 studentów, w tym 21 kobiet.

Zadanie nr 6: Rozszerzenie kadry dydaktycznej o ekspertów spoza uczelni z kraju i zagranicy zapraszanych na wykład

Podczas realizacji tego zadania zaproszono 11 krajowych ekspertów spoza uczelni oraz 6 ekspertów z zagranicy. W wykładach brali udział wszyscy uczestnicy Projektu.

Z szczegółowymi celami projektu można się zapoznać na stronie: Cel projektu.