Polskie Towarzystwo Informatyczne
5-6 / 212-213 rok XXIII | maj - czerwiec 2004
Artykuły

· Strona główna

· Od Redakcji

· eBiuletyn

· VIII Wiosenny Turniej w Programowaniu Zespołowym

· I Ogólnopolskie Zawody Sumo Robotów

· Relacja z VII konferencji z cyklu:

· Posiedzenie ZG PTI dnia 18 marca 2004

· Felieton: Pozwólcie nam zostać

· Czwarta edycja studium: „Zarządzanie projektami informatycznymi”

· XXI Konkurs PTI

· ( pdf - 1911 KB )
Studium Podyplomowe PTI

Czwarta edycja studium "Zarządzanie projektami informatycznymi"

Polskie Towarzystwo Informatyczne po raz czwarty przystąpiło do organizacji studium podyplomowego z zakresu zarządzania projektami informatycznymi. Najbliższa edycja studium rozpocznie się w październiku 2004. Studia trwają 2 dwa semestry, zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, siedem razy w semestrze, w godzinach od 9.00 do 16.00 w hotelu Metropol w centrum Warszawy, co jest bardzo dogodne dla uczestników dojeżdżających na zajęcia pociągiem. Dla studentów Hotel Metropol oferuje zniżkę za nocleg.

Wykładowcami na naszym studium jest wiele ciekawych osób. Jedne z pierwszych zajęć prowadzą prof. Wiesław Grudzewski i prof. Irena Hajduk. Robią to wspólnie, wpadając sobie w słowo, dzięki czemu wykład jest ciekawszy i nie nuży słuchacza. Wstępne zajęcia wiodące dla metodologii projektowania prowadzi prof. Zdzisław Szyjewski - prezes PTI. Odbywają się również ciekawe zajęcia w grupach. Nie zdradzę tematu tych zajęć, ale jest on z pozoru szokujący. Wśród uznanych sław na naszym studium jest także profesor Jerzy Kisielnicki. Wielu wykładowców pochodzi nie z uczelni, lecz z najlepszych firm informatycznych – są to praktycy znający informatykę z nieco innej strony. Wśród nich jest między innymi prezes firmy Rodan Systems, dr Witold Staniszkis, dyrektor firmy GLOBEMA dr Marek Maniecki a także pani dr Małgorzata Kalinowska-Iszkowska, dyrektor firmy Computerland. Dr Wacław Iszkowski, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji prowadzi wykłady na temat prawnych aspektów informatyki. Praktyczne zajęcia przy komputerach odbywają się pod egidą wiceprezesa PTI, a zarazem ogólnopolskiego koordynatora ECDL, dr Marka Miłosza.

Zajęcia kończą się obroną pracy dyplomowej. Efektem dobrze przeprowadzonej obrony pracy jest świadectwo zgodne z wymogami MENiS oraz Certyfikat PTI z zakresu zarządzania projektami informatycznymi w stopniu podstawowym. Ale zdarza się także, że promotor proponuje pracę w swojej firmie.

Zapisy i bliższe szczegóły znajdują się na stronie http://www.pti.org.pl/

Jacek Staworzyński

ArchiwumWyszukiwanie

szybkie
dokładne
wyszukiwanie zdjęć

wszystkie biuletyny
zakres
od:

do:
Kontakty

Instytut Informatyki

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Nasz Skrzynka Pocztowa