Polskie Towarzystwo Informatyczne
5-6 / 212-213 rok XXIII | maj - czerwiec 2004
Artykuły

· Strona główna

· Od Redakcji

· eBiuletyn

· VIII Wiosenny Turniej w Programowaniu Zespołowym

· I Ogólnopolskie Zawody Sumo Robotów

· Relacja z VII konferencji z cyklu:

· Posiedzenie ZG PTI dnia 18 marca 2004

· Felieton: Pozwólcie nam zostać

· Czwarta edycja studium: „Zarządzanie projektami informatycznymi”

· XXI Konkurs PTI

· ( pdf - 1911 KB )  

Drodzy Czytelnicy,

W dzisiejszym numerze będą dwie niespodzianki. Pierwsza, to prezentacja elektronicznej wersji Biuletynu PTI. Pomysł zrodził się już jakiś czas temu i miał być odpowiedzią na coraz częściej zgłaszane zapotrzebowanie na ogólnodostępne archiwum naszego Biuletynu. Na razie elektroniczne archiwum Biuletynu obejmuje okres od 1997 roku, kiedy to niżej podpisana objęła redakcję pisma. Wszystkie numery historyczne, które powstawały pod fachową opieką pani redaktor Barbary Osuchowskiej zeskanował swego czasu kol. Borys Czerniejewski. Pliki tekstowe czekają na uzupełnienie wersjami .pdf i będą włączone do archiwum w kolejnym etapie prac.

            Druga niespodzianka to miły gość na naszych łamach, który dał się poznać w czasie 3. Kongresu Informatyki Polskiej jako wnikliwy obserwator skutków wpływu wszechobecnej technologii informatycznej na młode pokolenie. Jego wystąpienie w sesji Informatyka w mediach, informatyka jako medium prowadzonej przez kol. Piotra Fuglewicza spotkało się z dużym zainteresowaniem publiczności. Jest młodym informatykiem, na codzień pracuje w Poznańskim Centrum Superkomputerowo Sieciowym jako kierownik projektów, zajmuje się również pracą dydaktyczną w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej. To jego debiut w charakterze felietonisty – pisze, jak młodzież informatyczna rozpoczynająca życie zawodowe widzi swoje szanse na rozwój we współczesnej polskiej rzeczywistości. Chciałabym, aby kol. Andrzej Swędrzyński częściej dzielił się z nami swoimi przemyśleniami.

            Zapowiadana relacja ze spotkań klubów informatyka w Warszawie i Szczecinie ukaże się w następnym numerze Biuletynu.

            Powinnam na zakończenie życzyć Państwu udanych wakacji, ale ponieważ Biuletyn dotrze do odbiorców, gdy lato będzie w całej pełni – wyrażę tylko nadzieję, że wywczasy są udane i dają Państwu dużo potrzebnego wypoczynku.

 

Ewa ŁukasikArchiwumWyszukiwanie

szybkie
dokładne
wyszukiwanie zdjęć

wszystkie biuletyny
zakres
od:

do:
Kontakty

Instytut Informatyki

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Nasz Skrzynka Pocztowa